Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2009

Απολαύστε τον Μπεν Αρφά

Ο πολύς Ντιντιέ Ντεσάμπς αναγκάστηκε να χρησιμοποιήσει τον Μπεν Αρφα (είναι γνωστή η διαμάχη τους) αφού η Μαρσέϊγ με παίκτη περισσότερο από την Σεντ Ετιέν από το 8ο μόλις λεπτό (αποβολή Ταυλαρίδη) δεν μπορούσε να πετύχει γκολ. Ο Μπεν Αρφα ήταν η πρώτη αλλαγή του Ντεσάμπς ο οποίος αντικατέστησε στο 58' τον Καμπορέ και μαζί με τις καθυστερήσεις αγωνίστηκε 36 λεπτά. Έπαιξε στην αριστερή πλευρά της Μαρσέϊγ, πήρε προσπάθειες, έκανε τις γνωστές του επελάσεις και τρίπλες, έβγαλε τις κοφτές του σέντρες και πήγε να κερδίσει και πέναλτι, το οποίο όμως του αρνήθηκε ο διαιτητής. Το 0-0 έμεινε και το τελικό αποτέλεσμα. Ο Μπεν Αρφα αγωνίστηκε με μία κορδέλα στα μαλιά και έδειξε αγωνιστικότητα και πάθος. Οι φίλοι του Ολυμπιακού θα πρέπει να είναι ενθουσιασμένοι με την εικόνα του Μπεν Αρφα, ο οποίος βρίσκεται σε διαπραγματεύσεις με τους νταμπλούχους Ελλάδας.