Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010

Θρύλος, θρησκεία και στην Παιανία

Το πάρτι με τον πελάτη ξεκίνησαν μια βδομάδα νωρίτερα οι Εφηβοι του Ολυμπιακού! Χάρη σε απευθεία φάουλ του Βουτσιώτη, ο Θρύλος έφυγε νικητής με σκορ 1-0 από την Παιανία κόντρα στον ΠΑΟ για την έκτη αγωνιστική και έπιασε τον Εργοτέλη στην κορυφή με 13 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τους πράσινους!
Το γκολ ήρθε στο 72ο λεπτό, όταν ο Βουτσιώτης εκτέλεσε φάουλ σε καλή θέση έξω από την περιοχή, και αφού η μπάλα κόντραρε στο τοίχος κατέληξε στα δίχτυα για να γράφτει το 0-1!
Η ομάδα του Δημήτρη Τερεζόπουλου που ξεπέρασε και τις απουσίες έξι βασικών στελεχών της έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει τη νίκη της με καλύτερη το σουτ του Ιωαννίδη στο 66 λεπτό το οποίο μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος, ενώ δεν κινδύνευσε ούτε μια φορά!
Ολυμπιακός:Πάντος, Μουσκάι, Σωτηράκος, Μπαντούνας,Τζανετόπουλος, Κρητικός, Παιδάκης, Γιαννόπουλος, Βέργος (56 Ιωαννίδης), Βουτσιώτης (80 Παπασάββας), Λυκογιάννης.