Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Τριάρα στην Κέρκυρα οι Νέοι

Η ξέφρενη πορεία της ομάδας Νέων του Ολυμπιακού στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ δεν έχει σταματημό.
Οι «ερυθρόλευκοι» λίγα 24ωρα μετά το θρίαμβο στη Μαδρίτη, κόντρα στην Ατλέτικο (2-0), με το οποίο εξασφάλισαν την πρόκριση στους «16» του Youth League, έκαναν το «9 στα 9» στο πρωτάθλημα Κ20.
Συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα, έχοντας το απόλυτο και συγκομιδή 27 βαθμούς έως τώρα. Νίκησαν 3-0 τους αντίστοιχους της Κέρκυρας, στο νησί των «Φαιάκων», παίζοντας εξαιρετική μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο σημείωσαν και τα τρία τους τέρματα.
Μετά από ένα πρώτο μέρος που έλειψε το γκολ για την ομάδα του Βασίλη Βούζα, στο δεύτερο το σκηνικό ήταν εντελώς διαφορετικό. Ήταν το σημείο κατά το οποίο επιβεβαιώθηκε η ανωτερότητα από την πλευρά των «ερυθρολεύκων».
Το σκορ άνοιξε (0-1) στο 55’ ο Λάτσι για να έρθει το 0-2 από το αυτογκόλ του Κουλούρη στο 75’. Το τελικό σκορ, 0-3, διαμορφώθηκε έξι λεπτά πριν το φινάλε (84’) με το γκολ του Καναβέτα.