Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015

«Τρελάθηκε» ο Φίνμπο στο γκολ!

Μπορεί μέχρι τώρα να μην είχε αρκετό χρόνο στα επίσημα ματς, αλλά από τα φιλικά παιχνίδια έδειχνε ότι είναι έτοιμος να προσφέρει όποτε του ζητηθεί! Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Μάρκο Σίλβα, στο ημίχρονο του αγώνα με την Άρσεναλ έβγαλε τον Ιντέγε και έβαλε τον Άλφρεντ Φινμπόγκασον στον αγωνιστικό χώρο.
Με τον Ισλανδό αμέσως να μπαίνει στο κλίμα του ματς και η άμυνα των Άγγλων να αρχίζει να τον αισθάνεται, μέχρι που ήρθε το... χτύπημα! Στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης δέχτηκε τη σέντρα του Πάρντο από τα δεξιά και με πλασέ «εκτέλεσε» τον Οσπίνα για το τελικό 3-2 υπέρ του Θρύλου!
Και ο επιθετικός των Πειραιωτών... τρελάθηκε, κάτι που φάνηκε στον πανηγυρισμό του, χτυπώντας δυνατά το στήθος του! Κάτι το οποίο έλεγε και ο ίδιος μετά στα αποδυτήρια σε συμπαίκτες του, ότι δηλαδή... τρελάθηκε και όσο περνούσε η ώρα συνειδητοποιούσε τη σημασία που είχε το δικό του γκολ! Με τον ίδιο να εκμεταλλεύεται στο έπακρον την ευκαιρία που του έδωσε ο Μάρκο Σίλβα και είναι έτοιμος να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό...