Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Ιδανική πρεμιέρα

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την Ορεστιάδα στο Ρέντη για την δεύτερη αγωνιστική της Volleyleague με τον Ιταλό προπονητή να προτιμά τον Κοκκινάκη αντί του Όγκουρτσακ μιας και θέλει να του δώσει χρόνο συμμετοχής και τον Στιβαχτή στην θέση του πασαδόρου αφήνοντας έτσι τον Φιλίποφ να πάρει πολύτιμες ανάσες για την δύσκολη συνέχεια.
Στην αρχή οι Ακρίτες φάνηκαν να αιφνιδιάζουν τους γηπεδούχους, που γρήγορα όμως κατάφεραν και επέστρεψαν στον αγώνα χάρη στην μεγάλη πίεση που άσκησε ο Δελιπρίμης στην υποδοχή της Ορεστιάδας με τα σερβίς του δίνοντας την ευκαιρία στους συμπαίκτες του να εκμεταλλευτούν τα λάθη των αντιπάλων τους και να περάσουν ξανά μπροστά στο σκορ κερδίζοντας τελικά το σετ 25-19.
Το δεύτερο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο, το δείχνει άλλωστε και το τελικό σκορ. Με τον Ολυμπιακό να πιέζει πολύ από το σερβίς την υποδοχή των αντιπάλων του και επιθετικά να βρίσκει λύσεις από τους Εγκλσκαλς και Τσουκ κατάφερε να κερδίσει εύκολα το σετ με 25-14.
Στο τελευταίο σετ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά η απόδοση των ερυθρόλευκων δεν τους άφησε και πολλά περιθώρια για κάτι καλύτερο από το τελικό σκορ.
Τα σετ : 25-19, 25-14, 25-17