Δευτέρα 27 Ιουνίου 2011

Πρωταθλητής και πάλι ο Θρύλος

Πρωταθλητής του έβδομου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ιστιοπλοϊας αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός, συνεχίζοντας τον χορό συνεχόμενων κατακτήσεων μέσα στο 2011, το οποίο αποδεικνύεται ως το πιο έντονα «ερυθρόλευκο» έτος από πλευράς τίτλων στην ιστορία του κορυφαίου συλλόγου της χώρας!
Το έβδομο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστοιοπλοϊας κατέκτησε ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» παρουσιάζοντας τεράστια αποθέματα και με όπλο την ποιότητα των αθλητών του έφτασε σε ακόμη μία επιτυχία ακαταλβάνοντας την πρώτη θέση στην διοργάνωση, που διεξήχθη στην Ιτέα το διάστημα 20-27 Ιουνίου.
Ο ιστιοπλόος του Θρύλου Νίκος Μπριλάκης κατέκτησε το αργορυό μετάλλιο στη κατηγορία Optimist πετυχαίνοντας μία ακόμη σημαντική διάκριση για τους «ερυθρόλευκους». Αξίζει να σημειωθεί ότι στην διοργάνωση μετείχαν 290 ιστιοπλόοι από 66 συλλόγους της χώρας.