Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Μισή ντουζίνα γκολ από τους έφηβους

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν η σημερινή κόντρα μεταξύ Ολυμπιακού και Κέρκυρας στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Η ομάδα-μοντέλο του Δημήτρη Τερεζόπουλου απέδωσε για ένα ακόμη ματς φέτος εξαιρετικό ποδόσφαιρο, δημιούργησε αμέτρητες ευκαιρίες και ευτύχησε να πετύχει έξι γκολ κόντρα στην ανήμπορη να αντιδράσει, ουραγό Κέρκυρα. Αυτή ήταν η 11η συνεχόμενη νίκη για τους νεαρούς ερυθρόλευκους η οποία παράλληλα τους διατηρεί σε διψήφια… απόσταση από Εργοτέλη και Παναθηναϊκό που ακολουθούν στη βαθμολογία.
Ο Έλληνας τεχνικός των «ερυθρόλευκων» εφήβων είχε και πάλι στη διάθεσή του τους Βέργο και Σωτηράκο που επέστρεψαν την Παρασκευή από την Εθνική Προπαίδων, ωστόσο απουσίασαν οι Μπαντούνας και Π. Γεωργιάδης, οι οποίοι ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα.
Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
85' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 6-0 για τον Ολυμπιακό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασαλίδη. Ένα λεπτό πριν, το κέρδισε ο Καρκασίνας
70' ΓΚΟΟΟΟΟΛ και 5-0! Σκόρερ ο Πουλάκης ο οποίος το "έψαχνε" από όταν μπήκε στο παιχνίδι
62' Το σκορ επιτρέπει μέχρι και αλλαγή τερματοφύλακα, οπότε ο Βλάχος παίρνει τη θέση του Χουτεσιώτη
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μουσκάι στη θέση του Κατσίγιαννη
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Παπασάββας πήρε τη θέση του Παπαδιώτη
57' Τρίτο δοκάρι για τον Ολυμπιακό, αυτή τη φορά μετά από σουτ του Πουλάκη
46' Έναρξη του δεύτερου μέρους με δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: ο Γιαννόπουλος στη θέση του Ιατρού και ο Πουλάκης αντί του Βέργου
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου
40' Μετά από μια παύση της... καταιγίδας, οι έφηβοι του Ολυμπιακού συνεχίζουν να σκοράρουν. Ο Καρκασίνας πετυχαίνει χατ-τρικ μετά από μια άκρως εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια, αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του! Άνετο 4-0.
17' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Κανονικό πάρτι το ματς για τους εφήβους του Θρύλου. Ο Πασαλίδης κέρδισε πέναλτι και ο Γκίνο δεν αστόχησε από τη λευκή βούλα για το 3-0
8' Μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 πριν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών, με τον Βέργο να τη σπαταλά
6' ΓΚΟΟΟΟΛ! Το 2-0 για τους νεαρούς ερυθρόλευκους ένα λεπτό μετά. Σκόρερ ξανά ο Καρκασίνας με όμορφη ατομική προσπάθεια.
5' ΓΚΟΟΟΟΛ! 1-0 για τον Θρύλο! Ο Καρκασίνας ανοίγει το σκορ απο κοντά μετά από ασίστ του Βουτσιώτη
Ολυμπιακός: Χουτεσιώτης, Κατσιγιάννης, Σωτηράκος, Παπαδιώτης, Τζανετόπουλος, Ιατρού, Γκίνο, Βεργός, Βουτσιώτης, Πασαλίδης, Καρκασίνας